W przypadku gdy mamy czasowo wycofany (wyrejestrowany) pojazd, a chcemy odzyskać tablice rejestracyjne oraz dowód rejestracyjnym będzie musieli złożyć odpowiedni wniosek o przywrócenie pojazdu do ruchu drogowego po czasowym wyrejestrowaniu. Poniżej znajdują się wszystkie niezbędne informacje na temat przywrócenia pojazdu oraz wzór wniosku dla urzędu - Urząd Miasta st. Warszawy.
Wniosek o przywrócenie pojazdu do ruchu dla miejscowości
Warszawa (Dzielnica Praga-Północ) można wykorzystać dla każdego czasowo wyrejestrowanego pojazdu.
Kiedy możemy wnioskować o przywróćenie pojazdu do ruchu?
O przywrócenie pojazdu do ruchu możemy wnioskować w dowolnym dla nas momencie. Zarówno w czasie trwania terminu wycofania jaki i po jego zakończeniu.
Kto może wnioskować o przywrócenie pojazdu do ruchu i gdzie to mam załatwić?
Wniosek o przywrócenie pojazdu do ruchu składamy w Wydziale Komunikacji gdzie pojazd jest zarejestrowany i czasowo wycofany. Dane urzędu podane są na wystawionej decyzji o czasowym wycofaniu pojazdu z ruchu uzyskanej w momencie złożenia wniosku o czasowe wyrejestrowanie pojazdu.
Właściciel pojazdu składa osobiście w urzędzie wniosek o przywrócenie pojazdu pojazdu do ruchu. W przypadku kilku właścicieli wniosek może złożyć jeden z nich za pisemnym pełnomocnictwem. Sprawę może też załatwić w imieniu właściciela lub właścicieli pełnomocnik, posiadający pisemne upoważnienie do załatwienia czynności związane z przywróćeniem pojazdu do ruchu (
tutaj przykładowy wzór upoważnienia).
Jaki jest koszt przywrócenia pojazdu do ruchu w Wydziale Komunikacji Warszawa (Dzielnica Praga-Północ)?
Przywrócenie pojazdu do ruchu drogowego po czasowym wycofaniu pojazdu jest bezpłatne.
Jak długo czeka się zwrot dowodu rejestracyjnego oraz tablic rejestracyjnych w Wydziale Komunikacji Warszawa (Dzielnica Praga-Północ)?
Oznaczenia pojazdu powinniśmy uzyskać niezwłocznie. Warunkiem przywrócenia pojazdu do ruchu jest ważne badanie okresowe pojazdu.
Jakie dokumenty będę potrzebował i są wymagane w Wydziale Komunikacji Warszawa (Dzielnica Praga-Północ) aby przywrócić pojazd po czasowym wycofaniu?
- Wniosek o przywrócenie pojazdu do ruchu (poniżej do pobrania),
- Decyzje o czasowym wycofaniu pojazdu,
- Upoważnienie (pełnomocnictwo) jeżeli właściciel lub właściciel nie składają wniosku osobiście,
Czy mogę sprzedać pojazd czasowo wyrejestrowany z ruchu?
Tak, można dokonać sprzedaży pojazdu czasowo wyrejestrowanego. Jedynym warunkiem jest przekazane decyzji o czasowym wycofaniu pojazdu nowemu nabywcy.
Co w przypadku gdy badanie techniczne pojazdu wycofanego z ruchu straciło ważność?
W przypadku gdy w momencie złożenia wniosku o przywrócenie pojazdu do ruchu przegląd techniczny pojazdu nie będzie już ważny, będzie musieli złożyć wniosek o czasową rejestracje w celu przejazdu pojazdu na badanie techniczne (
tutaj przykładowy wzór wniosku o czasową rejestrację).
Co w przypadku gdy pojazd nie nadaje się już do użytkowania, a jest czasowo wyrejestrowany?
Jeżeli pojazd nie nadaję się do jazdy i nie znajdziemy na niego kupca, będziemy musieli pojazd zezłomować i uzyskać zaświadczenie o demontażu pojazdu lub przyjęciu niekompletnego pojazdu. Musimy pamietać że pojazd po wygaśnięciu czasowe rejestracji wraca do stanu "zarejestrowany" i należy opłacać ubezpiecznie odpowiedzialności cywilnej (OC) w normalnych stawkach.
Dane urzędu (Wydziału komunikacji)
- Nazwa urzędu: Urząd Miasta st. Warszawy
- Adres oddziału: ks. Ignacego Kłopotowskiego 15, 03-708 Warszawa (zobacz jak dojechać do urzędu)
- Powiat: Miasto na prawach powiatu
- Gmina: Warszawa (Dzielnica Praga-Północ)
Dane kontaktowe urzędu
Wzór wniosku o przywrócenie pojazdu do ruchu po czasowym wyrejestrowaniu (wycofaniu) - Warszawa (Dzielnica Praga-Północ).
Pobierz wniosek o przywrócenie pojazdu do ruchu drogowego do uzupełnienia i wydrukowania w formatach pliku .pdf, .doc (word) oraz .jpg.