Upoważnienie (pełnomocnictwo) do wyrejestrowania pojazdu - Warszawa (Dzielnica Praga-Północ) (Urząd Miasta st. Warszawy)


W przypadku gdy mamy do wyrejestrowania swój samochód, motocykl, przyczepę, naczepę, ciągnik rolniczy lub innego pojazd z powodu jego złomowania, demontażu, kradzieży, zbycia za granicę lub sprzedaży (zbycia), lecz nie możemy zgłosić się osobiście w celu jego wyrejestrowania w Urząd Miasta st. Warszawy możemy kogoś upoważnić i wystawić pisemne pełnomocnictwo. Na podstawie takiego upoważnienia wyrejestrujesz lub zgłosisz zbycie pojazdu w wydziale komunikacji w Warszawa (Dzielnica Praga-Północ). Poniżej możesz pobrać gotowy wzór upoważnienia do wyrejestrowania pojazdu.
Wyrejestrowanie pojazdu oznacza usunięcie go z rejestru pojazdów i unieważnienie ważności jego tablic rejestracyjnych. Upoważnienie do wyrejestrowania pojazdu jest ważnym dokumentem, ponieważ umożliwia osobie lub podmiotowi, który został upoważniony, pełnienie roli prawnego reprezentanta właściciela pojazdu w procesie wyrejestrowania. Przy składaniu wniosku o wyrejestrowanie, upoważniony przedstawiciel może być zobowiązany do przedstawienia dodatkowych dokumentów.
Upoważnienie (pełnomocnictwo) do wyrejestrowania pojazdu Warszawa (Dzielnica Praga-Północ) 2025 z powodu demontażu (kasacji), zbycia pojazdu za granice, kradzieży lub trwałej lub zupełnej utraty druk wzór formularz pdf Pełnomocnikiem strony może być osoba fizyczna posiadająca zdolność do czynności prawnych (osoba pełnoletnia - mająca skończone 18 lat). Upoważnienie powinno być udzielone na piśmie lub zgłoszone do protokołu. Udzielenie pełnomocnictwa wymaga złożenia pisemnego oświadczenia woli mocodawcy, określającego rodzaju czynności sprawy do działania w jego imieniu. Nie wystarcza udzielenie pełnomocnictwa ustnie. W sprawach związanych z prowadzonym postępowaniem administracyjnym pełnomocnictwo musi być udzielone na piśmie.
Druk wzoru upoważnienia dla miejscowości Warszawa (Dzielnica Praga-Północ) który podlega pod urząd Urząd Miasta st. Warszawy można wykorzystać do wyrejestrowania pojazdu pojazdu zarejestrowanego na osobę fizyczną lub na firmę która posiada osobowość prawna (np. spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, spółki akcyjną, spółki komandytową, fundacje lub inne). Upoważnienie do wyrejestrowania pojazdu jest dokumentem lub formularzem, który umożliwia innej osobie lub podmiotowi reprezentowanie właściciela pojazdu w procesie wyrejestrowania.

Jakie elementy powinno zawierać pełnomocnictwo (upoważnienie) aby nie budziło żadnych wątpliwości w urzędzie gdzie będziemy składać wniosek o wyrejestrowanie pojazdu:

  • Miejscowość i datę sporządzenia,
  • Dane osoby upoważniającej (imię i nazwisko, adres zamieszkania i PESEL) lub nazwa firmy (adres siedziby, numer REGON),
  • Dane osoby upoważnionej (imię i nazwisko, adres zamieszkania oraz rodzaj i numer dokumentu tożsamości),
  • Stopień pokrewieństwa (jeżeli występuję),
  • Określenie czynności, do której upoważnia się konkretną osobę,
  • Dane pojazdu (marka i model, numer rejestracyjny lub numer VIN),
  • Podpis osoby upoważniającej

Jakie pojazdy możemy wyrejestrować na podstawie znajdującego się poniżej druku pełnomocnictwa (upoważnienia):

  • Samochód osobowy,
  • Samochód specjalny,
  • Samochód ciężarowy,
  • Ciągnik samochodowy (np. siodłowy, balastowy),
  • Autobus,
  • Motocykl,
  • Motorower,
  • Przyczepę (np. lekka, ciężarową, specjalna, rolnicza, kempingowa),
  • Naczepę samochodową,
  • Ciągnik rolniczy
  • Czterokołowiec - pojazd samochodowy inny (np. quad, microcary)

Ile kosztuje pełnomocnictwo i gdzie dokonać wpłaty

Upoważnienie (pełnomocnictwo) jest bezpłatnie w przypadku gdy zostało udzielone najbliższym członkom rodziny (np. mąż, żona, ojciec, matka, syn, córka, brat, siostra, wnuk, wnuczka, babcia, dziadek). Jeżeli upoważnienie wystawione jest dla osób nie spokrewnionych bliskiego stopnia (np. wujek, ciocia, kuzyn, kuzynka, narzeczona) należy wnieś opłatę w wysokości 17 zł na rachunek urzędu gminy gdzie znajduję się oddział urzędu. Opłatę możesz uiścić przelewem na rachunek urzędu drukując potwierdzenie dokonania przelewu lub w kasie placówki uzyskując potwierdzenie dokonania wpłaty.

O czym warto wiedzieć

W przypadku sprzedaży pojazdu, który będzie poruszał się na terytorium kraju, uzupełniamy zawiadomienie o zbyciu pojazdu i upoważnienie do zgłoszenia zbycia pojazdu (poniżej druki do pobrania).

Dane urzędu (Wydziału komunikacji)

  • Nazwa urzędu: Urząd Miasta st. Warszawy
  • Adres oddziału: ks. Ignacego Kłopotowskiego 15, 03-708 Warszawa (zobacz jak dojechać do urzędu)
  • Powiat: Miasto na prawach powiatu
  • Gmina: Warszawa (Dzielnica Praga-Północ)

Dane kontaktowe urzędu


Wydział komunikacji Warszawa (Dzielnica Praga-Północ) - Wzór upoważnienia do wyrejestrowania pojazdu

Pobierz darmowy druk upoważnienia do uzupełnienia i wydrukowania w formatach pliku .pdf, .doc (word) oraz .jpg.

Pobierz wzór, druk lub formularz upoważnienia - pełnomocnictwa w formacie PDF - upoważnienie do wyrejestrowania pojazdu Warszawa (Dzielnica Praga-Północ) Pobierz wzór, druk lub formularz upoważnienia - pełnomocnictwa w formacie PDF - upoważnienie do wyrejestrowania pojazdu Warszawa (Dzielnica Praga-Północ) Pobierz wzór, druk lub formularz upoważnienia - pełnomocnictwa w formacie PDF - upoważnienie do wyrejestrowania pojazdu Warszawa (Dzielnica Praga-Północ) Pobierz wzór, druk lub formularz upoważnienia - pełnomocnictwa w formacie PDF - upoważnienie do wyrejestrowania pojazdu Warszawa (Dzielnica Praga-Północ)

Przydatne materiały:

X

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło


Nie możesz się zalogować? Utwórz o nowe hasło

X


Kontakt:


Jeżeli masz do nas jakieś pytania, możesz je zadać za pomocą naszego formularza kontaktowego.