W przypadku gdy kierowca ma gotowy do odbioru dokument prawa jazdy, czyli dokument potwierdzający uprawnienie do kierowania pojazdami, a nie może zgłosić się osobiście po jego odbiór w Urząd Miasta st. Warszawy możemy upoważnić i wystawić innej osobie pisemne pełnomocnictwo do jego odbioru. Na podstawie takiego upoważnienia odbierzesz w Wydziale Komunikacji w Urząd Miasta st. Warszawy dokument prawa jazdy. Poniżej możesz pobrać gotowy druk wzoru upoważnienia do odbioru dokumentu.
Przygotowany wzór upoważnienia dla miejscowości
Warszawa (Dzielnica Praga-Północ) który podlega pod Wydział Komunikacji -
Urząd Miasta st. Warszawy można wykorzystać do odbioru dokumentu prawa jazdy dla każdej osoby pełnoletniej, mającej zdolność do czynności prawnych.
Jakie elementy powinno zawierać pełnomocnictwo (upoważnienie) aby nie budziło żadnych wątpliwości w urzędzie (Wydziale Komunikacji) gdzie będziemy odbierać dokument prawa jazdy:- Miejscowość i datę sporządzenia pełnomocnictwa,
- Dane osoby upoważniającej (imię i nazwisko, adres zamieszkania i PESEL),
- Dane osoby upoważnionej (imię i nazwisko, adres zamieszkania oraz rodzaj i numer dokumentu tożsamości),
- Stopień pokrewieństwa (jeżeli występuję),
- Określenie czynności, do której upoważnia się daną osobę,
- Podpis osoby upoważniającej.
Pełnomocnictwo - wyjaśnienie zagadnienia
Udzielenie pełnomocnictwa wymaga złożenia oświadczenia woli, którego treścią jest upoważnienie określonej osoby do dokonania w imieniu i ze skutkiem prawnym dla mocodawcy czynności prawnej indywidualnie oznaczonej albo czynności określonych rodzajowo. Pełnomocnik musi mieć zdolność do czynności prawnych, ale wystarczy, jeśli będzie to ograniczona zdolność do czynności prawnych. Oświadczenie woli mocodawcy co do ustanowienia pełnomocnika wymaga złożenia go (zakomunikowania) pełnomocnikowi – nie wystarcza ogłoszenie tego publicznie, lub zakomunikowanie osobie trzeciej.
(źródło: wikipedia.pl)Ile kosztuje pełnomocnictwo i gdzie dokonać wpłaty - Wydział Komunikacji Warszawa (Dzielnica Praga-Północ)?
Upoważnienie (pełnomocnictwo) jest
bezpłatnie w przypadku gdy zostało udzielone najbliższym członkom rodziny (np. mąż, żona, ojciec, matka, syn, córka, brat, siostra, wnuk, wnuczka, babcia, dziadek). Jeżeli upoważnienie wystawione jest dla osób nie spokrewnionych bliskiego stopnia (np. wujek, ciocia, kuzyn, kuzynka, narzeczona) należy wnieś opłatę w wysokości 17 zł na rachunek urzędu gminy gdzie znajduję się oddział Wydziału Komunikacji Warszawa (Dzielnica Praga-Północ). Opłatę możesz uiścić przelewem na rachunek urzędu i okazując potwierdzenie dokonania przelewu lub w kasie placówki uzyskując potwierdzenie dokonania wpłaty.
Jakie dokumenty musisz posiadać ze soba w Wydziale Komunikacji Warszawa (Dzielnica Praga-Północ) aby odebrać dokument prawa jazdy?
- Wypełniony dokument upoważnienia,
- Pełnomocnik musi posiadać ze sobą swój dokument tożsamości (dowód osobisty lub paszport) w celu wylegitymowania,
- Stary dokument prawa jazdy w przypadku wymiany na nowy,
- Opłata za wydanie dokumentu prawa jazdy,
- Opłata za upoważnienie w przypadku gdy podlega ono opłaty skarbowej (osoby niespokrewnionej),
Czy upoważnienie musi być potwierdzone przez notariusza?
Nie, upoważnienie nie wymaga notarialnego potwierdzenia.
Dane urzędu (Wydziału komunikacji)
- Nazwa urzędu: Urząd Miasta st. Warszawy
- Adres oddziału: ks. Ignacego Kłopotowskiego 15, 03-708 Warszawa (zobacz jak dojechać do urzędu)
- Powiat: Miasto na prawach powiatu
- Gmina: Warszawa (Dzielnica Praga-Północ)
Dane kontaktowe urzędu
Wydział komunikacji Warszawa (Dzielnica Praga-Północ) - wzór upoważnienia do odbioru prawa jazdy
Pobierz darmowy druk upoważnienia do uzupełnienia i wydrukowania w formatach pliku .pdf, .doc (word) oraz .jpg.